14 pytań do fotografa ślubnego. Czyli co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy z fotografem.

14 pytań do fotografa ślubnego. Czyli co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy z fotografem.

umowa z fotografem. Co muszę wiedzieć ?

Spotykamy się w tym miejscu, bo łączy nas fotografia. Mówiąc ściślej fotografia wyjątkowa, dokumentująca jedno z najważniejszych dni w Waszym życiu. Ja jestem tu by dzień Waszego ślubu został utrwalony na zdjęciach. To moja praca i pasja. Mistrzostwo w zawodzie fotografa to połączenie naturalnych zdolności wychwytywania tego, co najważniejsze za pomocą aparatu fotograficznego z ciężką i wytrwałą pracą, wymagającą ciągłego doskonalenia się. Wy jako przyszła Para Młoda jesteście tu zapewne z ciekawości i naturalnej potrzeby zachowania pamiątki Waszego wyjątkowego dnia. Dziękując za odwiedziny i poświęcenie mi cennego czasu postaram się zwięźle i rzeczowo przybliżyć Wam temat fotografii ślubnej i najważniejszych aspektów które przyszła Para musi wiedzieć przed podpisaniem umowy z fotografem.

Kochani!

Fotograf ślubny to usługodawca proponujący konkretną usługę. Jest przy tym artystą, ale oferuje konkretny produkt. Przygotowałem kilka odpowiedzi na pytania nurtujące osoby zainteresowane taką usługą, uchylając przy okazji rąbka tajemnicy mojego warsztatu zawodowego. Dodatkowo kilka słów o mnie, dla lepszego zapoznania i pogłębienia zrozumienia tego, dlaczego jestem fotografem. Co w tym widzę, co chcę pokazać i przekazać innym. W skrócie: co robię i jak robię? A zatem:

Jaki zakres godzin obejmuje moja usługa?

Jestem z Wami tyle czasu, aby wystarczyło go na zrealizowanie wyczerpującego i pełnego emocji reportażu ślubnego. Standardowo jest to czas od makijażu do końca oczepin (około 1:00). Jeśli chcecie bym towarzyszył Wam dłużej, możemy to omówić indywidualnie. Podkreślam jednak, że zdecydowanie standardowy czas (czyli ponad 12 godzin) jest wystarczający.

Jakie elementy obejmuje moja podstawowa oferta?

W moim podstawowym Pakiecie Kryształowym zaproponuję Wam reportaż od przygotowań do końca oczepin, niepowtarzalną sesję rodzinną w dniu ślubu. Pakiet Kryształowy to minimum 400 zdjęć, pen-drive w eleganckim pudełku, galeria internetowa dostępna na hasło. Mój podstawowy pakiet obejmuje też dojazd do klienta (do 120 km). Termin oddania zdjęć to maksymalnie 8 tygodni. Zapraszam do zapoznania się z moją pozostałą ofertą.

Co najbardziej lubię w mojej pracy?

Mam to szczęście, że uwielbiam moją pracę. Fotograf ślubny to zawód, w którym poznaje się ciągle nowych ludzi. I to jest generalnie najlepsze. Poznawanie Was, oczywiście także Waszych rodzin oraz przyjaciół jest dla mnie prawdziwą przyjemnością. Wasze historie i możliwość towarzyszenia Wam w tych jakże szczęśliwych dla Was okolicznościach są motywacją do tego by być coraz lepszym profesjonalistą.

Czy zrealizuję dla Was sesję zagraniczną?

Realizowanie Waszych marzeń nie zna granic. Tak , sesja ślubna to wspólnie spędzony wyjątkowy czas. To Wasz czas. Ja będę Wam towarzyszyć by uchwycić te momenty pełne emocji także za granicą. Jest to czas kreatywności i każdy pomysł jest godny tego, by zobaczyć go oczyma wyobraźni. W obiektywie aparatu i ostatecznie na zdjęciach niepowtarzalne reportaże ślubne są moją specjalnością. Zachęcam w tym miejscu do zapoznania się z moim blogiem na www.photowos.pl Na jednym z moich postów jest tam próbka wyzwania, które myślę, że także w Waszej ocenie zostało zakończone powodzeniem.

Jakie miejsca Pary Młode najczęściej wybierają na sesję plenerową?

Nie ma tu jednej reguły. Aby sesja ślubna była udana, miejsce powinno wywoływać emocje. Miejsce pierwszej randki, pierwszego pocałunku. Te wspomnienia będą wówczas widoczne na Waszych twarzach. Czy jestem w stanie spersonalizować usługę na Wasze życzenie? Oczywiście tak. Mówimy tu np. o wykonywaniu zdjęć w niektórych momentach ceremonii, ale też o zdjęciach rodzinnych, np. z babcią i wszystkimi wnukami.

Czy posiadam uprawnienia do fotografowania w kościele?

Tak. Jeśli zajdzie taka potrzeba mogę wylegitymować się upoważnieniem do wykonywania fotografii w kościele lub katedrze.

umowa z fotografem ważne pytania

Jak ubieram się na wesele?

Ponieważ jestem w pobliżu Młodej Pary staram się nie odstawać wyglądem. Jeśli wesele jest glamour to biała koszula i marynarka. Przy garden party możliwe jest trochę luzu. Wy jesteście centrum wydarzenia. Ja po prostu nie chciałbym zbytnio zwracać uwagi na moją skromną osobę. Towarzyszę Wam, ale bardzo dyskretnie.

Czy słabe oświetlenie jest dla mnie problemem?

Nie jest. Umiejętności, które posiadam oraz wysokiej jakości sprzęt pozwala mi tworzyć niepowtarzalne reportaże ślubne bez względu na moc oświetlenia.

Na jakim sprzęcie pracuję?

Pracuję na sprzęcie firmy Nikon. Na wypadek nieprzewidzianej awarii mam zawsze ze sobą dwa aparaty.

Jak radzę sobie w trudnych warunkach pogodowych?

Zawsze kreatywnie i z pomysłem. Nigdy nie ma złej pogody na zdjęcia jak pokazuje moje zdjęcie które zostało wybrane przez amerykańską grupę zrzeszającą fotografów i opublikowane na ich blogu: 275 Stunning And Inspirational Wedding Images To Look At!”

Jakie są aktualne trendy w fotografii ślubnej?

Ślub jako wydarzenie ma charakter ponadczasowy i nieprzemijający. Trendy zaś zmieniają się. Nie podążam za trendami, aby zaoszczędzić moim klientom pozostania ofiarami sezonowej mody.

Jakie było najbardziej nietypowe miejsce, w którym realizowałem usługę?

Dach wieżowca. Ślub Młodej Pary tam zawarty nie został przeze mnie opublikowany, ponieważ Państwo Młodzi cenili bardzo swoją prywatność. Zdając sobie sprawę z faktu, że ślub dla niektórych z Was jest wydarzeniem tak intymnym, że zastrzegacie prawo do publikacji zdjęć, mam dobro moich klientów zawsze na pierwszym miejscu.

portret ślubny Lublin

Co robię, żeby cały czas się rozwijać?

Jestem na bieżąco w trendach fotografii ślubnej dzięki szkoleniom, w których uczestniczę.

Czy posługuję się językiem obcym?

Mówię płynnie po angielsku i ciągle szlifuje swój angielski podczas ślubów w Wielkiej Brytanii.

piękana sala weselna


Mam nadzieję, że powyższe odpowiedzi na pytania przybliżyły Wam nieco arkana mojej pracy. Dla najbardziej wytrwałych czytelników powyższych odpowiedzi przygotowałem na koniec kilka ciekawostek o mnie.

Jako młody chłopak byłem DJ w klubie. Kocham muzykę i wiele osób pamięta mnie z tamtych lat. Wrażliwość fotografa jest dużo bardziej subtelna niż muzyka disco. Zmysły tutaj pracują raczej na wzór kwartetu smyczkowego.

Lubię podróżować. Szczególnie w miejsca egzotyczne. Dużo o nich czytam. Każda podróż jest źródłem inspiracji, które później wykorzystuje podczas Waszych sesji ślubnych.

Podobnie zmienia percepcję obejrzany film, serial. Podglądam ujęcia realizatorów, naśladując najlepsze metody i techniki. Moje zdjęcia dzięki temu wyglądają jak kadry z filmu.

fotograf ślubny z lublin

Często jest tak, że nasza praca ma swoje początki niekoniecznie w snutych długo planach, czy w konsekwentnym realizowaniu zamierzeń. W moim przypadku fotografia ślubna stała się moją pracą i pasją jakby przez przypadek. Okazuje się, że w życiu nie zawsze to co przemyślane od początku do końca znajduje swoje urzeczywistnienie. Warto jest słuchać swojej intuicji, podążać swoją ścieżką. Tak było w moim przypadku. Gdybym miał cofnąć czas poszedłbym tą samą drogą.

Na co dzień mieszkam w Anglii. Życie tutaj wiele mnie nauczyło, także pod względem zawodowym. Ewidentnym plusem mieszkania tutaj jest możliwość szlifowania angielskiego. Znajomość języka na pewno pomaga w życiu i w biznesie.

Jak widzicie fotografia ślubna oczywiście rządzi się swoimi prawami. Wykonywana przez profesjonalistę nabiera indywidualnych cech i niepowtarzalnego charakteru. Rola fotografa oscyluje pomiędzy obszarami zarezerwowanymi wyłącznie dla tej sztuki. Jej artyzm polega na nadaniu końcowemu efektowi cech niemal naturalnych. Fotografujemy przede wszystkim życie. Mam tu na myśli emocje, przekazy niewerbalne, gesty porozumiewawcze. Oglądając zdjęcie nie musimy znać języka mówionego. Uniwersalny język ciała, mowa spojrzenia, przenikanie się bliskości jest jak dialog. W oku fotografa zyskuje rangę poematu.

Dziękuję Wam za wizytę w tym miejscu, w którym mogłem podzielić się z Wami moją wizją artystycznej fotografii ślubnej. Zachęcam do zadawania mi pytań. A może sugestii. Moja praca będzie jeszcze lepsza, jeśli będę miał okazję usłyszeć od Was co moglibyśmy wspólnie zrobić jeszcze lepiej. Napiszcie ile czasu pozostało do Waszego ślubu. Co ciekawego podpatrzyliście na ślubach osób Wam bliskich czy Waszych znajomych. Czekam na Wasze pytania i komentarze.

Być może należycie do grona osób, z którymi już miałem przyjemność spotkać się w dzień ślubu. Dajcie znać o sobie. Napiszcie jak wspominacie ten dzień. Wasz wyjątkowy. Ale to był dzień wyjątkowy także dla mnie. Każde spotkanie, każda sesja, każdy reportaż ślubny jest jak niepowtarzalna przygoda. Ja czerpię z niej ogromną radość i satysfakcję. Jeśli po naszym spotkaniu macie podobne odczucia do moich podzielcie się nimi ze znajomymi, którzy być może za kilka miesięcy czy tygodni powiedzą sobie uroczyste słowa przysięgi. Będę bardzo wdzięczny za pokazanie innym, może napisanie o tym czym się zajmuję. Robię to najlepiej jak potrafię, z pasją, zaangażowaniem i mnóstwem dobrej energii, uwieczniając na zdjęciach to co najwspanialsze w ludziach w tym wyjątkowym, wspaniałym dniu. Pozdrawiam Wasz Fotograf Karol Woś

Umowa z fotografem nie jest taka straszna ale warto go poznać przed podpisaniem umowy.

Zapraszam do Kontaktu.

14 pytań do fotografa ślubnego. Czyli co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy z fotografem.

7 myśli na “14 pytań do fotografa ślubnego. Czyli co musisz wiedzieć przed podpisaniem umowy z fotografem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry