Chrzest

Fotografia Chrztu Świętego

Chrzest Święty to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Świeżo upieczeni rodzice przechodzą przez kolejny etap swojego życia. Zanoszą swoje maleństwo do kościoła w celu oczyszczenia i włączenia do wspólnoty. Niejednokrotnie to wydarzenie może być stresujące, zarówno dla rodziców jak i dziecka.

„Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka”
Dante Alighieri

Fotograf na chrzest

Fotografia Chrztu podobnie jak fotografia ślubna jest popularną częścią reportażu fotograficznego. Jednak mimo podobieństw, zdjęcia z chrztu mogą okazać się znacznie trudniejsze. Głównie dlatego, że nasz mały bohater jest zwykle bardziej wymagający. Dziecko przecież nie potrafi pozować i głównie jest noszone na rękach. Zdjęcia z Chrztu stanowią piękną pamiątkę. 

Owszem można liczyć na zdjęcia od wujka czy kuzynki. Niestety należy się wówczas liczyć z tym, że znajdą się na nich palce lub plecy innych uczestników wydarzenia.
Jeśli chcesz zachować prawdziwe emocje i ulotne spojrzenia, powierz to zadanie profesjonaliście. Stworzę dla Was ujęcia, dzięki którym po latach będziecie wracać do tego dnia z uśmiechem na twarzy. A kiedy dziecko zapyta o jego przebieg, opowiecie wszystko ze szczegółami. Niezwykła więź, oczy przepełnione miłością do dziecka…ale także zgubiony bucik, rozlane mleko oraz inne zabawne wydarzenia to elementy, które oddają atmosferę tego dnia. Na zdjęciach powinna być widoczna nie tylko idealnie wyprasowana koszula taty, ale również śmiech lub kapryśna minka dziecka.

Sakrament Chrztu Świętego

Podczas udzielania sakramentu Chrztu bardzo ważne jest uchwycenie momentu symbolicznego polewania wodą. Często zdarza się, że w czasie mszy świętej udzielany jest więcej niż jeden sakrament. Powoduje to tworzenie się swoistego bałaganu i niekiedy kolejki do chrzcielnicy. Czasem możemy również zauważyć wchodzenie w kadr poprzez mniej świadomych fotografów lub gości z aparatami. Dlatego tak ważne jest zatrudnienie do tego zadania profesjonalnego fotografa. Bądźcie pewni, że zareaguję w najważniejszych momentach obrzędu. Poruszam się po kościele nieskrępowanie, nie przeszkadzając innym. Podejdę również do chrzcielnicy wystarczająco blisko, aby uwiecznić dla Was i Waszego maleństwa ten  ważny moment w jego życiu.

Sesja na chrzcie

W czasie naszego spotkania znajdziemy także czas na sesję portretową / plenerową. Wykonamy zdjęcia najbliższych z dzieckiem oraz ujęcia grupowe. Dzięki temu stworzymy piękną pamiątkę dla Was, Waszej pociechy oraz reszty bliskich Wam osób. Babcie i dziadkowie z pewnością będą chwalić się takimi zdjęciami niemalże każdej napotkanej osobie 🙂 To zarazem ważna część reportażu być może dzięki, której Wasze maleństwo pozna członków rodziny, których zabraknie po latach. Ich oczy wydadzą się być znajome i na długo pozostaną w pamięci.

Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Jeśli szukacie profesjonalnego fotografa, który w kreatywny sposób stworzy piękny reportaż z dnia chrztu świętego , zapraszam do wypełnienia formularza na dole strony.

Galeria

Kontakt

Przewiń do góry